Krówki z logo instytucji publicznych

Krówki z logo

Krówki z logo

W dzisiejszych czasach instytucje publiczne są często zmuszone prowadzić działania o charakterze marketingowym, zbliżone do tych, jakie prowadzą firmy prywatne w ramach marketingu komercyjnego. Rzecz jasna w przypadku instytucji publicznych celem tych działań nie jest pozyskiwanie klientów a przekonywanie ludzi do konkretnej idei, wartości czy postawy, albo do akcji, którą dana instytucja w danym momencie podejmuje. Mogą też służyć ogólnej promocji danej instytucji i poprawieniu jej wizerunku wśród ludzi. Jakie działania prowadzą w takich celach instytucje publiczne? Bardzo często dystrybuują liczne gadżety reklamowe, których skuteczność w marketingu potwierdza wieloletnia praktyka. Jakie gadżety reklamowe wchodzą tutaj w grę?

Mogą to być np. krówki z logo, które mają tę zaletę, że są bardzo lubiane w społeczeństwie. Decydujący jest tutaj ich dobry smak. Ponadto też logo, które jest na nich nadrukowane sprawia, że ludzie zapamiętują nazwę danej instytucji. Poza samym logo i nazwą na opakowaniu krówek może być podany adres strony internetowej danej instytucji.

W jaki sposób krówki z logo i innymi nadrukami mogą być dystrybuowane przez instytucje publiczne? Najczęściej odbywa się to w siedzibie danej instytucji, przede wszystkim jako akt wzbudzenia zainteresowania wśród ludzi odnośnie danej tematyki. Można w ten sposób promować konkretną akcję, wartość czy ideę. Krówki z logo mogą być wyłożone do swobodnego częstowania się bądź rozdawane przez firmę wynajętą przez instytucję.

Ponadto też spotyka się przypadki rozdawania krówek czy innych gadżetów reklamowych w miejscach innych niż siedziba instytucji, w tym przede wszystkim tam, gdzie stale można liczyć na dużą liczbę przechodniów. Można tu jako przykład podać takie miejsca jak centra miast, ruchliwe skrzyżowania, okolice dworców czy przystanków, ale również centra handlowe, parki, itp. Wszędzie tam warto przekonywać ludzi do danej idei lub po prostu promować daną instytucję publiczną, ponieważ promocja taka wpływa na popularność danej instytucji w społeczeństwie.