Niedrogie, a funkcjonalne kasy fiskalne

kasy fiskalne

kasy fiskalne

Jak wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym działalności i firmy powszechnie wiadomo, kasy fiskalne od 2013 roku są obowiązkowe, gdy obrót przekroczy kwotę ponad 1600 zł i trudno doszukiwać się zwolnionych z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Niezaopatrzenie w to urządzenie grozi sporymi sankcjami i jest zwykłym łamaniem prawa. Przy okazji prowadzenia rozrastającego się biznesu, albo już myśląc o otwarciu nowego, warto sprawdzić, gdzie najtaniej można zakupić kasę fiskalną. Strony internetowe oferują promocje i niekiedy można zaoszczędzić, nie kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. Ogólnie, ceny wahają się od około pięciuset złotych do kilku tysięcy w zależności od tego, czego oczekujemy od naszego urządzenia.

Nowoczesne kasy fiskalne z modułem niekończącej się pamięci elektronicznej, w modnej obudowie i niewielkich rozmiarów, to koszt 1300 złotych, ale przy uwzględnieniu promocji, inwestycja maleje o 140 zł. Większa kasa fiskalna, Elzab Alfa Max E, jest tania jak na zastosowane technologicznie innowacyjne rozwiązanie, które cechowało do tej pory kasy systemowe. Posiada wyraźnie widoczny wyświetlacz, a zajmie na pewno mniej miejsca niż stara, wysłużona kasa systemowe. Jej obudowa na pewno zbierze pozytywne opinie u klientów, ponieważ jest atrakcyjna. Zadowolenie z użytkowania może zagwarantować także opcja raportowania, umożliwiająca kompletne rozliczenie pracy kasjerów.

Dla mniejszej placówki, niedroga Elzab Jota na pewno nie zawiedzie. Te kasy fiskalne to koszt 1290 złotych, ale przede wszystkim są użyteczne i łatwe w obsłudze. Zasilane są wewnętrznym akumulatorem, więc mogą być przenoszone ze sklepu w stałym miejscu do np. bazaru czy straganu. Kasa ta obsługuje polskie znaki, co będzie sporym ułatwieniem w korzystaniu. Kolejnym dużym plusem jest obsługa kilku walut. W przypadku tej kasy, oprócz funkcji przenoszenia, przeliczenia walut, można również wybrać jeden z dwóch produkowanych kolorów – ciemny, bądź jasny.

Jak widać, wybór kasy fiskalnej wcale nie musi być trudny i męczący. Kasy fiskalne są dostępne w wielu wersjach, produkcji kilku uznanych firm i z pewnością każdy właściciel znajdzie taką, która spełni jego oczekiwania, a zarazem wypełni obowiązek posiadania jej nakładany przez państwo.